Nadace VodafoneE-learning Digitální Odysea

E-learning PHP PostgreSQL Přístupnost Symfony UX Web aplikace

Ve stále více digitálním světě hrozí, že senioři zůstanou pozadu kvůli nedostatečné digitální gramotnosti. Nadace Vodafone nás oslovila s představou možného vývoje e-learning platformy Digitální Odysea, která by umožnila seniorům tuto propast překlenout  a vybavit je základními dovednostmi pro zapojení do moderní digitální společnosti. 

Cíle projektu

Vyvinout on-line vzdělávací platformu, která umožní seniorům s naplněním následujících cílů.

Digitální inkluze

Digitální propast je naléhavým problémem, neboť mnoho seniorů se cítí vyloučeno z výhod a vymožeností digitálního věku. Nadace Vodafone si uvědomila potřebu zpřístupnit seniorům nástroj, který umožní tuto propast překlenout.

Posílení nezávislosti

Moderní život je stále více závislý na digitálních technologiích. S tím, jak se zdravotní péče, komunikace a informační zdroje přesouvají na internet, potřebují senioři dovednosti, jak se v digitálním prostředí orientovat, aby zůstali ve spojení a informovaní. E-learning Digitální Odysea by měl být výukovou platformou, která pomůže seniorům osvětlit, jak žít nezávisle, ať už jde o přístup ke službám elektronické veřejné správy, nakupování on-line nebo komunikaci s přáteli a rodinou prostřednictvím sociálních médií.

Realizované řešení

Na základě definovaných cílů byla vyvinuta online e-learningová platforma s následujícími  klíčovými vlatsnostmi.

Jednoduchost a přehlednost

Uživatelské rozhraní je zjednodušeno, aby se maximalizovala jeho přehlednost. To vyžadovalo volbu velikosti písma, umístění tlačítek a barevných schémat, která byla snadno rozlišitelná.

Komplexní školení

Průchod e-learningem Digitální Odysea je navržen navržen tak, aby vyhovoval různým úrovním zkušeností seniorů a různým stupňům jejich znalostí technologií. Obsah je plně responzivní s preferencí zobrazení na desktopu, což usnadňuje výuku v rámci navazujících kurzů v účebnách za přítomnosti lektorů.

Výukové návody krok za krokem

Platforma obsahuje výukové programy, které jsou rozděleny do několika samostatných lekcí, které se zabývají například základy používání počítače a byla vyvinuta administrace na míru pro správu obsahu e-lerngových lekcí.chytrého telefonu, bezpečností na internetu, e-mailem a sociálními médii.

Sledování pokroku

Uživatelé mohou přehledně sledovat vlastní pokrok při průchodu kurzy. Sledování pokroku v e-learningu Digitální Odysea umožňuje stanovit si cíle a pracovat vlastním tempem. Aplikace je navržena tak, aby si senioři nemuseli svou práci průběžně ukládat, ukládá se automaticky.

Ochrana osobních údajů

Pro přihlášení do e-learningu generujeme jedinečné přihlašovací kódy. Tyto kódy si uživatel může nechat zaslat e-mailem, telefonicky nebo pouze zobrazit či zapsat, pokud nechce sdílet své osobní kontakty. Ale i v případě, že nám uživatel tyto informace poskytne, tak je aplikace nikam neukládá. Byla vyvinuta administrace na míru pro správu obsahu e-learningových lekcí. Souhlas se soubory cookies se používá pouze pro analytické a statistické účely.

Lokalizace

Protože větší část e-learningových lekcí vychází ze zahraniční verze, tak jsou jednotlivé lekce výrazně obsahově upravené a přizpůsobené českým reáliím.
 

Naplnění cílů

Podařilo se naplnit hlavní cíl v poskytnutí on-line vzdělávací platformy pro seniory.  Nadace Vodafone nyní poskytuje i interaktivní e-learningové kurzy, na kterých spolupracuje  s organizací Moudrá sovička z.s., . E-learnigová platforma ukazuje možnosti plnohodnotného a bezpečného používání moderních technologií. On-line platformu navíc může využívat k samostudiu kdokoli, primárně je určena pro seniory. Dobře slouží i jako návod a osnova pro ty, kteří chtějí digitálně vzdělávat své blízké. Na vzdělávací kurzy s Moudrou Sovičkou se mohou přihlásit lidé starší 65 let.

Chcete s námi spolupracovat?

Ozvěte se nám

Další reference

Vodafone - eShop screenshot

Vodafone - eShop

Vodafone Czech Republic se rozhodl řešit svůj e-shop nezávisle na skupinovém řešení a hledal partnera pro custom vývoj tohoto řešení.

Letiště - rezervační systém pro školení screenshot

Letiště - rezervační systém pro školení

Vyhráli jsem tendr na rezervaci a evidenci účastníků školení personálu a dodavatelských subjektů Letiště Praha. Klient měl tentokrát hodně přesnou představu ohledně svých požadavků a cílů.

Contin screenshot

Contin

Klient potřeboval pro svůj rostoucí business systém „na míru“ pro správu jednotlivých likvidací. Trh takové řešení nenabízel, bylo tedy potřeba je vyvinout – úkol pro nás.