Aktuality

30. listopadu 2011

Projekt Česká centra oceněn jako IMA Outstanding Achievement

Česká centra, svou základní myšlenkou velmi zajímavý a provedením poměrně rozsáhlý webový projekt, který MEDIA FACTORY realizovala, dosáhl úspěchu v mezinárodní soutěži Interactive Media Awards. V Kategorii Travel/Tourism získal 475 bodů z pěti set možných. Zařadil se tak mezi smetánku v prostředí nemalé konkurence.

Úkol pro MEDIA FACTORY: Dostat Českou republiku do světa

Stránky pro Česká centra jsou webovým portálem, který po celém světě spojuje střediska, jejichž úkolem je pomáhat šířit povědomí o naší zemi a její kultuře v zahraničí. Každé jednotlivé centrum má na webu svůj vlastní prostor, na němž může lákat na blížící se události, referovat o aktuálním dění nebo třeba vyzývat k zajímavým soutěžím. To vše v šestnácti různých jazycích a ve dvaceti zemích.

Bohatá funkčnost portálu je umožněna systémem Baseon, který MEDIA FACTORY vyvinula s důrazem na využitelnost v mnoha rozdílných situacích. Česká centra univerzálnost vývojové platformy Baseon potvrdila.

Odměna pro nás i pro Česká centra

Mezinárodní porota sdružení Interactive Media Council, které ceny Interactive Media Awards uděluje, hodnotila několik aspektů webu - design, obsah, funkcionalitu, použitelnost a kompatibilitu. Velice nás potěšilo, že jsme se ani jednou nedostali pod 90 %. Celkový součet bodů považujeme za důkaz dobře odvedené práce. Do budoucna však chceme dotáhnout i ty maličkosti, jež nám k plnému bodovému zisku chyběly.

Krom všech v MEDIA FACTORY, kteří se na vzniku portálu pro Česká centra podíleli, patří také velký dík zadavateli za to, že do nás vložil důvěru a dal nám možnost realizovat se v netradičním a velmi prestižním projektu.

Sdílejte na síti: